Ana SayfaYazılarDış DünyaAsya Birleşik Devletleri (ABD)

Asya Birleşik Devletleri (ABD)

Ömer Özkaya, Almanya, Rusya ve Türkiye arasında stratejik ittifak konusunda son derece önemli bir yazı yayınlayarak, bu konuda bir tartışma başlatmıştır. 

İki Deniz Arası http://www.gunes.com/yazarlar/omer-ozkaya/iki-deniz-arasi-667122
Atlantik ve Pasifik okyanusları ile çevrelenmiş Amerika ve Avrasya kıtalarının, birincisinde büyük oranda ABD meskun iken Avrasya kıtasında siyasi birlik sözkonusu değildir.
Almanya, Türkiye ve Rusya; İkinci Dünya Savaşı’nın ardından ABD yörüngesine girmek zorunda kaldılar.
Aslında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) oyunu, Atlantik’ten (Almanya) Pasifik’e (Rusya) dünyanın en büyük kıtasal alanında kendisine rakip çıkmamasını garanti altına alacak şekilde oynuyor.
Her üç ülkenin de kökleri Asya’nın derinliklerindedir.
Almanya ve Rusya’da Türk ve Müslüman nüfusun yoğunluğu, Slavlarla uzun tarihsel ilişkiler ve içiçelikler neticesinde; ​​Asya Birleşik Devletleri (ABD) üzerinde simülasyon yapılması gereken bir proje.. .
By Bilge Tonyukuk Enstitüsü zaman: Şubat 25, 2016
leventagaoglu
leventagaogluhttps://www.agaoglulevent.com
Düşünür, Araştırmacı Yazar, Şair. 1983 yılından buyana ihracat profesyoneli olarak çalışan Levent Ağaoğlu, 1997-2001 yılları arasında Hong Kong’da yaşadı; yaklaşan Büyük Asya Yüzyılı’nın ayak seslerini duydu hep. İsmail Gaspıralı’nın “Dil’de, Fikir’de; İş’te Birlik” idealinin peşinde koşarak Türk Evi, Düşünce ve İş Ocağı kitap serileri üzerinde çalışıyor; mütefekkir ve müteşebbis gözlem ve birikimlerini yazıya geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz


TWITTER

Son Eklenenler