Ana SayfaYazılarDış DünyaKıbrıs - Afrin Hattı (1192-2018)

Kıbrıs – Afrin Hattı (1192-2018)

 

Kıbrıs – Afrin Hattı (1192-2018)

Levent Ağaoğlu

HİPERLİNK YAYINLARI

İngiliz Propaganda Ofisi Wellington Evi’nin (Wellington House) 37 adet melanet yayınlarına (1916-1918) cevaben 2018 yılından başlayarak TÜRK EVİ serisini başlatıyoruz. TÜRK EVİ kapsayıcıdır; her dinden, dilden, meşrepten insanların yuvasıdır; misafirperverdir de. Duvarları ve çatısı sapasağlam olan Türk Evi, kayıp haklarımızın hep birlikte aranması mücadelesidir. Konar göçer telakkisinden haklarında her türlü önyargılar üretilen Türkler yerleştikleri coğrafyaların en sağlam evlerini üç kıtada da baki kılmışlardır. Büyük Şair ve Düşünce Adamı Yahya Kemal Beyatlı’nın Kurtuluş Savaşı yıllarında dile getirdiği Türk Evi fiziken muhal olmakla birlikte, ruh ve mana açısından hemhal olunarak, misyonunun takipçisi olmak; kutsal bir vazife olmak gerektir. 
 
Nazım’ın dediği gibi; “Dörtnala gelip Uzak Asya’dan Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim” dir.
 
“Bu memleket” ise Küçük Asya’nın narin vitrininde sergilenen, zaman boyutunda kulağımızda hep çınlayan dörtnala seslerin serencamıdır ki kıtaları birleştirmiştir ve hep öyle kalacaktır. Afrika ve Asya kıtalarının birleştiği nokta olan Kıbrıs; öncülüğümüzde ilerlemekte olan Afrika-Asya (Afrasya) yüzyılının da “Akdeniz’den Pasifik’e” mühürdarıdır. ABD’nin Akdeniz’e Afrin üzerinden çıkmaya çalıştığı aşamada; Türkiye, Afrasya Yüzyılını, A5 İpek Yolu hattı (Asya-Afganistan-Afrin-Anadolu-Afrika) üzerinden Afrin’den itibaren başlatacaktır. Kıbrıs-Afrin Hattı, ülkemizin ilk E-Kütüphanesi’ni oluşturan Hiperlink, Hiperyayın tarafından yayınlanmaktadır. Kitabımızın kapağındaki Afrin ifadesi de ülkemizde diğer bir ilk’tir. Dileğimiz, hem Afrin hakkındaki kitapların çoğalması hem de E-Kütüphanemizin zenginleşmesi yönündedir.

Yayın Tarihi 2018-05-18
ISBN 6052137529
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 352
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 1. Hm. Kağıt
Boyut 13.5 x 21 cm

 

By Bilge Tonyukuk Enstitüsü zaman: Mayıs 25, 2018

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
leventagaoglu
leventagaogluhttps://www.agaoglulevent.com
Düşünür, Araştırmacı Yazar, Şair. 1983 yılından buyana ihracat profesyoneli olarak çalışan Levent Ağaoğlu, 1997-2001 yılları arasında Hong Kong’da yaşadı; yaklaşan Büyük Asya Yüzyılı’nın ayak seslerini duydu hep. İsmail Gaspıralı’nın “Dil’de, Fikir’de; İş’te Birlik” idealinin peşinde koşarak Türk Evi, Düşünce ve İş Ocağı kitap serileri üzerinde çalışıyor; mütefekkir ve müteşebbis gözlem ve birikimlerini yazıya geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz


TWITTER

Son Eklenenler