Ana SayfaYazılarDış DünyaKaridesler ve Köpek Balıkları: Çin ve İnovatif Pazarlar

Karidesler ve Köpek Balıkları: Çin ve İnovatif Pazarlar

Yıl 1991, Finlandiya

Dünyadaki ilk GSM araması 1991 yılında Finlandiya başbakanı Harri Holkeri tarafından bir Nokia telefonu ve alt yapısı ile gerçekleştirildi.

Yıl 1999, Hong Kong

“Biz Çinli firmalar, okyanustaki küçük karidesleriz, ama dayanışmamız büyük bir etki yaratır. Siz Nokia gibiler ise okyanuslardaki köpek balıkları gibisiniz”

Mr.Ma-CEO, Alibaba.com 1999, Hong Kong

Yıl 2014: Finlandiya


Finlandiya Başbakanı: Nokia’yı o bitirdi, ülkemin katili Steve Jobs
İflasa sürüklenen eski bilişim devi Nokia’nın anavatanı Finlandiya’nın Başbakanı Alexender Stubb, Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs’u ülkesinin katili olmakla suçladı. Stubb, “Sanayimiz kağıt ve bilişime dayanıyordu. Bunları Jobs bitirdi” dedi.

Finlandiya Başbakanı, teknoloji devi Apple’ın 2011′de vefat eden CEO’su Steve Jobs’u ülkesini krize sürüklemekle suçladı. Başbakan Alexender Stubb, Apple’ın piyasaya sürdüğü teknolojiler yüzünden Finlandiya şirketlerinin battığını açıkladı.

By Bilge Tonyukuk Enstitüsü zaman: Ağustos 17, 2014
leventagaoglu
leventagaogluhttps://www.agaoglulevent.com
Düşünür, Araştırmacı Yazar, Şair. 1983 yılından buyana ihracat profesyoneli olarak çalışan Levent Ağaoğlu, 1997-2001 yılları arasında Hong Kong’da yaşadı; yaklaşan Büyük Asya Yüzyılı’nın ayak seslerini duydu hep. İsmail Gaspıralı’nın “Dil’de, Fikir’de; İş’te Birlik” idealinin peşinde koşarak Türk Evi, Düşünce ve İş Ocağı kitap serileri üzerinde çalışıyor; mütefekkir ve müteşebbis gözlem ve birikimlerini yazıya geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz


TWITTER

Son Eklenenler