Ana SayfaYazılarBilgelikEğitim ve Kurucu Düşünürlerimiz

Eğitim ve Kurucu Düşünürlerimiz

Koridorlarda Oğuz Kağan’dan Cemil Meriç’e mütefekkirlerin fotoğrafları.. Oğuz Kağan çağlarüstü misyonları destanlaştırmış; Mütefekkir Hakan’ımız, Ata’mız…
Bende Hürriyet 100 Ünlü Türk kitabı (1972) var. Oradan Düşünürlerin tablo fotoğrafları alır yollarız.

“Bu yeni müfredatta, İslam âlimlerine de yer verilecekmiş. Yani İbn Sina, Harezmi, el-Cezeri, Ali Kuşçu, Mimar Sinan, el-Biruni ve el-Kindi gibi isimler, artık ders kitaplarında muhtelif konu başlıkları altında bahsedilecek isimler olacakmış. Sözgelimi zamanın göreceliği konusunda Einstein anlatılırken Biruni’ye de yer verilecek ve onun görüşleri zikredilecekmiş.”

http://www.dunyabulteni.net/haberler/392329/yeni-mufredatta-islam-limleri-de-yer-alacak-ama-nasil

“Günümüzde dahi bilimin abide isimleri sayılan Farabi’yi Biruni’yi, Ali Kuşcu’yu yetiştirdiğimiz bir millet olarak başka bir sıkıntımız olamaz.” http://www.haber7.com/siyaset/haber/2252340-erdogandan-onemli-pardus-aciklamasi

Kütüphanemizde Klasik dönem Kurucu düşünürlerimizin (  Orhun YaZıtları. Harezmi. Farabi. Biruni. İbni Sina. Kaşgarlı Mahmut. Yusuf Has Hacip. Gazali. Nizamülmülk. Ahmet Yesevi. Mevlana. Yunus Emre vd) kitapları olsun. İstanbul-Türkistan hattını çalışıp çalıştıracağız; inşallah.

http://www.timas.com.tr/kitap/osmanli-biliminin-onculeri/

leventagaoglu
leventagaogluhttps://www.agaoglulevent.com
Düşünür, Araştırmacı Yazar, Şair. 1983 yılından buyana ihracat profesyoneli olarak çalışan Levent Ağaoğlu, 1997-2001 yılları arasında Hong Kong’da yaşadı; yaklaşan Büyük Asya Yüzyılı’nın ayak seslerini duydu hep. İsmail Gaspıralı’nın “Dil’de, Fikir’de; İş’te Birlik” idealinin peşinde koşarak Türk Evi, Düşünce ve İş Ocağı kitap serileri üzerinde çalışıyor; mütefekkir ve müteşebbis gözlem ve birikimlerini yazıya geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz


TWITTER

Son Eklenenler