Biz Kimiz?

  • Macaristan, Hungarya olarak da anılıyor, Bulgaristan da Bulgarya; her iki toplumun da isimlerinden Türklük ile bağlantıları belirgin fakat, bu bağların reddedilmesi lazım ki, patron Almanya onlara iyi baksın.
  • AB de aslında Viyana’ya kadar sarkan, Roma’yı da sarsan Türklüğün sindirilmesi ile ilgili bir projedir aslında. Tüm Balkanları kendilerine pazar ettiler. Rahmetli Ecevit iyi ki bizi dışta bırakmış. Doğu Roma, Balkanlardaki Türkleri Kuman, Peçenek, Bulgarları, Avarları hristiyanlaştırarak asimile etmişti zaten.
  • Paris’in, Londra’nın, Barselona’nın kafelerinden bahseden GDO’lu Türkler’in muhayyile ve muhakemelerinde İsfahan’ın, Lahor’un, Karaçi’nin, Şam’ın, Kaşgar’ın, Xian’ın, Kazan’ın, Üsküp’ün, Adis Ababa’nın, Sevilla’nın, Endülüs’ün  kahvehane, kıraathane ve çayhanelerinin ne kendileri ne de mütefekkirlerinin kırıntısı bile mevcut değildir.
  • Hep birlikte o referansları hızla gündemimize alalım; ​Maturidi, ​İbnül Arabi, Hamidullah, Fazlurrahman, Mohammed İkbal’leri, Kaşgarlı Mahmud, Ferdovsi, Gaspıralı’ları, Niyazi-i Mısri’leri ve düşüncelerini dile getirelim.
  • Çince; Garbın porselenden (China) kasıt Çin dediğinin, premixi (hayvan takvimi, sazı, sözü, şamanı) Türk’tür. Sarı nehirin dirsek yaptığı Ordos düzlüğünde 2000 yıl savaştık. Garbın, Bible bellediği Sun Tzu’nun “The Art of War” kitabındaki düşman benim (Hunlu Türk).
  • Sanmasınlar ki sadece Uygur’dayım; kanım, soyum, Çin’in kalpgahındadır.
  • İspanyolca; Endülüs’den Anadolu’ya iltica eden İbnül Arabi’nin, katoliklerle olan kavgasından mülhem mücadeleciliği, Mevlana ile mecz etmişim. Üstüne de yine Endülüs’ten Cezayir’e avdet eden müslümanları, musevileri, ardından Barbaros ile şenlendirmişim ki; halen efsanedir; Fransız katoliklerine kafa tutan; Barbaros soyumdur; dayıdır.
  • Hintçe; Mogul diye tarihten silmeye çalıştıkları, Hindistan’ın kuzeyindeki Babür’üm; imparatorluğum, ey kendini Lozan Antlaşmasında sahte “Hindistan İmparatoru” olarak adlandıran İngiliz keferesi.
  • İngilizce; Dil değilsin; kaosun, sahteliğin, yapmacıklığın adısın; kavşakların yavşak dili..  Hasılı-ı kelam; Keferenin sıraladığı 5 dilin hepsinin de lisanından anlarım..TÜRKÇE cevaplarım..:)) ​​Bavyera’daki Mavi Tuna boylarından, Mançurya mansabındaki Sarı Nehir düzlüklerine…
leventagaoglu
leventagaogluhttps://www.agaoglulevent.com
Düşünür, Araştırmacı Yazar, Şair. 1983 yılından buyana ihracat profesyoneli olarak çalışan Levent Ağaoğlu, 1997-2001 yılları arasında Hong Kong’da yaşadı; yaklaşan Büyük Asya Yüzyılı’nın ayak seslerini duydu hep. İsmail Gaspıralı’nın “Dil’de, Fikir’de; İş’te Birlik” idealinin peşinde koşarak Türk Evi, Düşünce ve İş Ocağı kitap serileri üzerinde çalışıyor; mütefekkir ve müteşebbis gözlem ve birikimlerini yazıya geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz


TWITTER

Son Eklenenler