Ana SayfaLiderlikLider’lerAKIN ÖNGÖR’ÜN “LİDERLİK ENSTİTÜSÜ” PROJESİ HAKKINDA BAZI HABERLER

AKIN ÖNGÖR’ÜN “LİDERLİK ENSTİTÜSÜ” PROJESİ HAKKINDA BAZI HABERLER

AKIN ÖNGÖR’ÜN “LİDERLİK ENSTİTÜSÜ” PROJESİ HAKKINDA BAZI HABERLER

1/

http://www.keynotespeakersagency.com/akin-ongor/

“2000 yılında profesyonel bankacılık kariyerini noktalayıp, hayalini kurduğu “Liderlik Enstitüsü” üzerine çalışmalarına devam etti.”

2/

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/725068-banka-muduru-genelkurmay-baskanindan-gucludur-

“Ceren Akdağ Şahin’in “Hayatınızda hiç pişman oldunuz mu?” sorusuna Öngör, şu yanıtı verdi: “Hiç pişman olmadım ama hayatımda başarısızlık olarak değerlendirdiğim tek şey Liderlik okulu projesini hayata geçirememekti. Harvard Üniversitesi’ni Türkiye’ye taşıyacak, kâr amacı olmayan bir işti. Bodrum’da Harvard Liderlik Okulu kuracaktım. Harvard Üniversitesi’ni 4 yıl uğraşarak bu iş için ikna ettim. Akademisyenler Türkiye’ye geldiler, hepsini konuyla ilgili bilgilendirdim.

Ve bu proje için Türkiye’nin önde gelen iş adamlarına gidip, 100’er bin dolar istedim. 45 kişi de parayı vermeyi kabul etti. ‘Tamam parayı verin işe başlıyoruz’ dediğim gün ise parayı veren sadece 9 kişi oldu. Parayı vermeyen o 36 kişi bugün, Türkiye’nin en önemli iş adamlarıdır. Ve o para o iş adamlarının sadece bir hafta sonu teknelerinin yakıt gideridir.

Söz veren iş adamları isimleri olmayınca bu işe girmediler. Halbuki kimsenin adı verilmeyecek, ismi, Bodrum Liderlik Enstitüsü olacaktı. Başlayıp tamamlayamadığım tek projem budur. Kendimi eleştiriyorum, demek ki çok iyimser davranmışım.”

3/

http://www.capital.com.tr/Liderlik/koc-ise-almayinca-ingiltereye-gittim-haberdetay-3807

“Yeni dönemde kendini Manisa’daki üzüm bağına, Liderlik Enstitüsü projesine adadı.”

““LİDERLİK ENSTİTÜSÜ’NÜ BANA SÖZ VEREN 45 PATRONDAN SADECE 9’U DESTEKLEDİĞİ İÇİN KURAMADIK”

* Bodrum’da Harvard Üniversitesi ile işbirliği yaparak bir Liderlik enstitüsü kurmayı planlıyordunuz. Neden gerçekleşemedi?

Ben Harvard Üniversitesi yöneticilerini bu işi yapmaya ikna ettim. Bodrum’da bana ait değeri 1 milyon dolar olan bir araziyi bu enstitüye bağışlamaya karar verdim. Türkiye ve çevre ülkelerdeki Liderlik özelliği olan gençlerin geliştirilecekleri bir merkez olacaktı. Özel sektörde ve belki kamuda iş deneyimi olan genç yöneticiler için çok faydalı bir proje olacaktı. Türkiye’de şirketlerde yönetim kalitesini yukarıya taşımak için önemli bir fırsat yaratabileceğini düşünüyordum bu enstitünün. Orada kişisel ilişkilerde geliştirebileceklerdi. Deneyimlerini de paylaşacaklar ve belki de bölgesel barışa katkısı olacaktı bu işin. Ben 65 işadamından 100 bin dolar bağış istedim ve 45 tanesi söz verdi. Bu 4,5 milyon dolar eder ama sadece 9 tanesi para koydu. Verilen sözler tutulmadı. Devletin parası olsun istemiyorum, yabancıların parası olsun da istemiyorum. Ben de o 9 kişiye paralarını iade ettim.

* Bu proje tamamen rafa mı kalktı?

O konudan halen vazgeçmiş değilim. Şu an beklemedeyim. Aslında 3-3,5 milyon dolar çok büyük bir para değil aslında. Söz veren işadamlarının bu projeye 100 bin doları çok görmesi beni hakikaten üzdü. Sosyal sorumluluk bilincinin düşük olduğunu gösterdi. Bu insanlar için 100 bin dolar çok büyük bir para değildi çünkü. Ama gelecek için ümitsiz değilim.”

4/

http://www.myexecutive.com.tr/icerik.asp?lng=tr&catID=14

“Ben liderlerin dünyayı değiştirebileceğine inanıyorum.”

5/

http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/bodrumun-harvardi/485750/

“Borum’un Harvard’ı”

“Garanti Bankası eski Genel Müdürü Akın Öngör Bodrum’da, Harvard Üniversitesi ile işbirliğiyle Liderlik eğitimi verecek bir vakfın kurulması için çalışmalar yaptığını söyledi.

Muğla’nın Bodrum ilçesi, Ortadoğu ve Balkanlar’ın geleceğin liderlerini yetiştirdikleri önemli bir yönetim merkezi haline geliyor. Projenin mimarı ise Garanti Bankası’nın eski Genel Müdürü Akın Öngör. 4 yıl önce Garanti Bankası’ndan kendi isteğiyle emekliye ayrılan Öngör, 5 yıldır Bodrum’da açacağı Liderlik enstitüsü üzerinde çalışıyor. Öngör, proje için görüştüğü 65 işadamından 35-40’ının 100’er bin dolarlık bağış yapacağını söyledi.

Öngör, Canon’un Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda büro makinelerinin profesyonelce yönetilmesi ve ofislerdeki performansın maksimuma çıkarılması için geliştirdiği çözüm önerilerini ve ürünlerini tanıttığı ‘Canon Senfoni’ etkinliğinde, Liderlik konulu bir konuşma yaptı. 1991 yılında Garanti Bankası Genel Müdürü olduğunda o zaman100-145 kişinin çalıştığı Garanti Ticaret’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine talip olduğunu belirten Öngör, o dönemde dökülen bu şirketin başına getirdiği bir kişi ile Garanti Ticaret’in ekip ruhuyla Garanti teknoloji haline getirildiğini belirtti.

Akın Öngör, ‘Liderlik, bir şeyi bir konumda alıp bambaşka bir konuma getirmek demektir. Ben, bir dönem haftada 3 gün ileri solcu, ileri sağcı ve mafyadan ölüm tehditleri alıyordum. Ciddi bir iş yapmaya başladığınız zaman riskler vardır’ diye konuştu. Öngör, Liderlik için bir vizyon konulması gerektiğini, takım ve ekip çalışmasının önemli olduğunu, yaratıcılığa imkan, teşvik sağlanması gerektiğini ifade ederek, ‘Liderlik bir değişim yönetimidir. Liderlik, cesaret, istek, inat, yetenek işidir’ dedi.

65 İŞADAMIYLA GÖRÜŞTÜM

Öngör, Bodrum’da Liderlik eğitimi verecek bir vakfın kurulması için çalışmalar yaptığını belirterek, bunun için 65 işadamıyla görüştüğünü, 35-40’ının bu yöndeki teklifi kabul ederek, 100’er bin dolarlık bağış yapacaklarını bildirdi. Vakıfta Harvard Üniversitesi’nden görevlilerin Türkiye’deki bazı üniversiteler ile işbirliği yaparak,3-4 haftalık değişik modellerde eğitim vereceğini kaydeden

Öngör, bu eğitime 35-40 yaşlarında özel, kamu, asker, veya sivil vatandaşlardan, Liderlik özelliği olan, 8-10 yıl iş hayatındabulunmuş kişilerden seçim yapılacağını söyledi.

ÜCRETİ 10-12 BİN DOLAR

Harvard’da konuya ilişkin anlaşmanın imzalanma aşamasında olduğunu, yakın bir zamanda sonuçlanacağını ifade eden Akın Öngör, bağışta bulunacak işadamlarının da vakfın kurucu üyeleri olacaklarını kaydetti. Eğitime2005 baharında başlanacağını bildiren Öngör, Türkiye’nin yanı sıra Balkan ülkeleri, Karadeniz’in kuzeyi ve doğusundaki ülkelerden de katılımın kabul edileceği eğitim için 10-12 bin dolar ücret alınacağını söyledi.”

6/

http://arsiv.sabah.com.tr/2006/03/14/eko103.html

“…Harvard Business School’da sınıf tartışması için Profesör Rosabeth Moss Kanter tarafından hazırlanan örnek olay çalışması, özellikle son yıllarda çalışmaları süren Bodrum Enstitüsü Projesi’ne yoğunlaşıyor. Liderlik gelişimindeki görüşlerine dayanan bir bakış açısıyla gerçekleştirmeyi planladığı Bodrum Enstitüsü’nü kurmak için 2001’de Garanti’nin üst yöneticiliğinden istifa eden Öngör, Bodrum’da sahip olduğu bir araziyi, Türkiye etrafındaki ülkelerden gelen 25- 35 yaş arasındaki Liderlik potansiyeli olan gençlere bir enstitü kurmak için bağışlamaya karar vermişti.

300 KİŞİYE EĞİTİM

Öngör, senede 300 kişiyi eğiterek, 10 senede 3 bin kişinin 200’ünün lider olarak büyük olasılıkla 50’sinin ülkelerinde etkili kişiler olarak pek çok şeyi değiştirebileceği vizyonuyla çalışmalara başlamıştı.”

7/

http://www.milliyet.com.tr/2006/03/18/pazar/apaz.html

Akın Öngör’ün seyahatnamesi / Pasifik’i Vaimiti’yle geçecek

8/

“Lider az, performans kötü”

Vs.: Başka bir girişiminiz olan Bodrum’da kurmak istediğiniz “Liderlik Enstitüsü” projeniz yarım kalmıştı. Bu konu şu an ne aşamada? Sürdürmeye kararlı mısınız?

Gerçekleştiremediğim bir iş. Kızgın ve üzgünüm. Kızgınım, çünkü söz veren iş adamları paralarını vermediler. 100 bin Dolar istemiştim. Ben bir milyon Dolar’lık bir gayrimenkul koyuyordum. Anonim bir işe girmek istemiyorlar. Herkes “ben” diyor. Topluma dönük bilinç zayıf. Oysa hep beraber bir şeyler yapmak en güzeli. Şu an bir üniversiteyle görüşüyorum. Mutlaka yapmak istiyorum.

Vs.: Nasıl bir oluşum düşünmüştünüz? Neden Bodrum?

Türkiye ve çevre ülkelerdeki sorun liderlik eksikliğinden kaynaklanıyor. Türkiye’nin performansı kötü. Bunun da sorumlusu bugüne kadar Türkiye’yi yöneten liderler. Bu nedenle ABD’den profesörlerin eğitim vereceği bir liderlik enstitüsü kurmak istedim. Üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatında 8-10 yılını arkasına almış, çalıştıkları kurumlarda yetenekleriyle öne çıkmış gençlerin liderlik konusunda eğitim almalarını planladım. Çevre ülkelerden kişilerin de katılacağı, yaz aylarında üç, dört ve altı haftalık kurguladığım eğitim için Bodrum çok uygun. Bodrum, uluslararası özelliği olan ilginç bir yer. Yazları eğlence ve turizmiyle öne çıkan kentte kışın kimse yok. Hem sosyal hem teknik olarak iyi bir altyapı var. İnsanlar hem keyifli zaman geçirip hem de eğitim alabilir.

Vs.: Günümüzdeki liderleri nasıl buluyorsunuz? Ekonomik, siyasi açıdan iyi yönetilmek için en önemli ihtiyaçlarımız neler?

Liderler iletişim, etik, vizyon ve ekip oluşturma hataları yapıyor. Bunlar liderlik özellikleri ve öğrenilebilir şeyler. Bugün çok az lider görüyorum. Tepede olmak, lider olmak demek değildir. Başkan, genel müdür demek lider demek değildir. Lider önderlik yapabilecek nitelikte insandır. Bugün parti başkanlarının bazılarının hiç liderlik yeteneği ve niteliği yok. Günümüzde liderleri az buluyorum, ama çok yetenekli lider olabilecek kişiler görüyorum. Gelecekte onların siyasete girmeleri durumunda çok büyük başarılar elde edeceklerini düşünüyorum.“

http://www.vsdergi.com/200708/05/01.asp

9/

“Bodrum’daki Liderlik Enstitüsü projeniz neden gerçekleşmedi?

Söz veren işadamları para vermedi. Toplam 3.5 milyon dolarlık bir yatırım gerekiyordu. 100’er bin dolar verecek 45 kişi tamamdı. Para istediğimde sadece 9 kişi yatırdı. Anladım ki, Türkiye’de anonim iş yapılmıyor.

Kimler para verdi?

Garanti Bankası, Nurol, Mavi Jeans, Gama İnşaat, Orjin grup, Asım Kibar…”  http://arsiv.takvim.com.tr/2007/06/18/gnc106.html

10/

http://akinongorblog.com/kategori/liderlik/

11/

“Öngör’ün enstitü projesi Harvard’da ders olacak

Garanti Bankası eski genel müdürü Akın Öngör’ün hayatı ve liderlik potansiyeli olan gençleri yetiştirecek Bodrum Enstitüsü projesi, Harvard’da tartışılacak

Garanti Bankası’nın üst yöneticiliğini (CEO) yürüttüğü 1990’dan 2000’e kadar “dünyanın en iyi küçük bankası” (Euromoney dergisi) ve Avrupa’nın “en saygın 50 firmasından biri” (The Financial Times) olmasını sağlayan Akın Öngör’ün yaşamı Harvard’da ele alınacak. Garanti Bankası’nın eski genel müdürlerinden Akın Öngör’ün yaşamı, işletme okulu Harvard Business School’da master öğrencilerince örnek olay olarak tartışılacak. Harvard Business School’da sınıf tartışması için Profesör Rosabeth Moss Kanter tarafından hazırlanan örnek olay çalışması, özellikle son yıllarda çalışmaları süren Bodrum Enstitüsü projesine yoğunlaşıyor. Liderlik gelişimindeki görüşlerine dayanan bir bakış açısıyla gerçekleştirmeyi planladığı Bodrum Enstitüsü’nü kurmak için 2001’de Garanti’nin üst yöneticiliğinden istifa eden Öngör, Bodrum’da sahip olduğu bir araziyi, Türkiye etrafındaki ülkelerden gelen 25 – 35 yaş arasındaki liderlik potansiyeli olan gençlere kâr gütmeyen bir enstitü kurmak için bağışlamaya karar vermişti. Bodrum Enstitüsü Önder konumuna geldiklerinde problemleri çözmek için birbirleriyle telefonla görüşebileceklerini hayal eden Öngör, senede 300 kişiyi eğiterek, 10 senede 3 bin kişinin 200’ünün lider olarak büyük olasılıkla 50’sinin ülkelerinde etkili kişiler olarak pek çok şeyi değiştirebileceği vizyonuyla çalışmalara başlamıştı. McKinsey’den bir ekibin mali plan ve yönetim yapısını da içeren detaylı iş planını hazırladığı enstitünün, Öngör’ün kurucusu olacağı bir vakıf tarafından yönetilmesi öngörüldü.Türkiye’de Silahlı Kuvvetler’den ve devletten de üst düzey destek gören projenin çalışmalarına Boğaziçi Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi de katılmıştı. Projeye eski ABD başkanı Clinton da ilgi göstermişti. Vizyon sahibi gençler 2003’te iki haftalık pilot bir program için planlar yolunda gitmesine rağmen, çıkmaza girerek altı ay ertelenen program, dokuz aylık bir gecikme ile Türk bağışçılar açısından olayın sıcaklığını yitirmesine neden olunca, yalnızca 9’u ödeme yaptı. Bağışçılardan diğerlerini ikna edebilmek için üç ay boyunca uğraşılmasına rağmen sonuç alınamayınca yapılan ödemeler iade edilerek proje askıya alındı. Örnek olay çalışmasında, Öngör’ün Bodrum Enstitüsü’nü tekrar harekete geçirecek ikinci girişimin ne olabileceği de tartışılacak. Proje askıya alınmıştı”

http://www.milliyet.com.tr/ongor-un-enstitu-projesi–harvard-da-ders-olacak/ekonomi/haberdetayarsiv/14.03.2006/149597/default.htm

12

http://www.radikal.com.tr/ekonomi/bu-okulda-lider-yetistirilecek-673853/

AKIN ÖNGÖR VE LİDERLİK

http://www.kitapyurdu.com/kitap/benden-sonra-devam-karton-kapak/250824.html&filter_name=ak%C4%B1n%20%C3%B6ng%C3%B6r

http://www.radikal.com.tr/ekonomi/bu-okulda-lider-yetistirilecek-673853/

TTNET Liderlik Forumu 2014 – Akın Öngör Konuşması – YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=49E7DIyp2wc

26 Eyl 2014 – Mavi Arı Yapım tarafından yüklendi

Mavi Arı Media’nın Canlı Yayın Sponsoru olduğu, Bilkent Marka Kulübünün gerçekleştirdiği TTNET Liderlik …

Garantili liderlik dersleri! – Capital

https://www.capital.com.tr/yonetim/liderlik/garantili-liderlik-dersleri

Akın Öngör, 9 yıl Garanti Bankası’nda genel müdürlük yaptı. Bu 9 yılda orta ölçekli, teknolojisi köhnemiş, insan kaynakları altyapısı yetersiz ve iş yapma biçimi çok gerilerde kalmış bir bankayı, radikal bir dönüşüm planıyla dünyanın en iyileri arasına taşıdı. Doğru lokasyonda olmayan şubelerin kapanmasına, ihtiyacı …

Liderlik – Akın Öngör | Blog

akinongorblog.com/kategoriler/liderlik/

15 Tem 2016 – İstihbaratın Gücü ve Dikkate Almamanın Bedeli. 2 Nisan 2016 Kasım 2015 ayında Malta’nın Valetta kentine seyahate gittik. Yıllar önce bu adada Garanti Bankası’nın şubesini kurmuş ve açmıştık. O zaman yönetim … YAZININ DEVAMI. 24 Şubat 2016 / LİDERLİK …

Akın Öngör’ün Liderliği ve Garanti Bankası | Serdar Buyuktemiz | Pulse …

https://tr.linkedin.com/…/akın-öngörün-liderliği-ve-garanti-bankası-serdar-buyuktemiz

13 Ara 2017 – Akın Öngör‘ün “Benden Sonra Devam” adlı kitabını okuyup, Garanti Bankası’nın hikayesini biraz daha detaylı öğrenince, Akın Öngör mü daha zor bir şey başardı, yoksa Steve Jobs mu? diye düşünüyor insan. Türkiye süreçleri değiştirmenin çok zor olduğu bir ülke. Bir sürü tembelin hep birlikte uyuştuğu bir …

Öngör: Liderlik, cesaret istek, inat, yetenek işidir – Son Dakika Haberler

www.hurriyet.com.tr › Gündem

16 Nis 2004 – Garanti Bankası eski Genel Müdürü Akın Öngör Bodrum’da liderlik eğitimi veren bir enstitü kurmak için çalışıyor. Dört yıl önce kendi isteği ile emekli olan Öngör, emeklilik dönemini Türkiye’de eksikliğini gördüğü liderlik konusunda eğitim verecek çalışmalarla değerlendiriyor. Canon’un 12-13 Nisan’da Lütfi …

Liderlerden – Akın Öngör – Turkcell Akademi

www.turkcellakademi.com/kisisel-gelisim…/liderlik…/liderlerden—akin-ongor-8293

Kariyer yolcuğunuzun başındasınız… Başarının sırlarını mı merak ediyorsunuz? Tecrübeli liderlerindeneyimlerine ve samimi tavsiyelerine kulak verin.

Akın Öngör – MY Executive

https://www.myexecutive.com.tr/icerik.asp?lng=tr&CID=49

WWF Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör, MY Executive Newsletter’in bu özel sayısının konuğu oldu. Kendisi ile keyifle okuyacağınız bir söyleşi gerçekleştirdik. Bugün birçok şirkette “LiderlikYönetimi”, “Liderlik Gelişimi” projelerinin yürütüldüğünü görüyoruz. Sizin yıllar önce Garanti Bankası’nda “Liderlik ve …

Akın Öngör ile Liderlik ve Akhisar’ın Geleceği Konferansı!

www.akhisarhaber.com › Akhisar Güncel

16 Nis 2008 – Akın Öngör ile Liderlik ve Akhisar’ın Geleceği Konferansı! >>>>>Kenan MOLLA Akhisar Genç İş Adamları Derneği (AKGİAG) organize ettiği, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) sponsorluğunda Akhisar Palm City Otel Semiramis Salonunda “Akın Öngör ile Liderli ve Akhisar’ın Geleceği” konferansına ilgi yoğun …

Akın Öngör | Liderlik Becerileri

liderlikbecerileri.com/project/akin-ongor/

17 May 2017 – “Fark Yaratan Liderlik” Kitabıma önsöz yazarak beni onurlandıran liderlikteki rol modelim, eski genel müdürüm Akın Öngör‘e kitabımı taktim ederken. liderlikbecerileri. 1961 doğumlu Erhan Tunçay , Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1988-1998 yılları …

Executive MBA Lider Buluşmaları:Akın Öngör | Sabancı Üniversitesi

www.sabanciuniv.edu/en/news_detail/54923

Executive MBA Lider Buluşmaları:Akın Öngör. Listen. Kayıt için: http://som.sabanciuniv.edu/en/emba-lider-bulusmalari-katilim-formu · Academic Calendar · CIP · Site Map · snapchat-sabancı universitesi facebook-sabancı üniversitesi Sabancı Üniversitesi-Twitter Sabancı Üniversitesi-Instagram Linkedin-Sabancı Üniversitesi …

Geleceğin Liderine Sürdürülebilir Başarı İçin İpuçları – Y. Akın Öngör

https://www.kitapkoala.com/…/benden-sonra-devam-ciltli-gelecegin-liderine-surdurul...

GELECEĞİN LİDERİNE SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN İPUÇLARI. Garanti Bankasının eski Genel Müdürü, efsanevi profesyonel Akın Öngör, deneyimlerini genç profesyonellerle paylaşıyor. Ben bu kitabı, yaşadığım müthiş deneyimi kuşaklara aktarmakonca emek ve sıkıntıyla elde ettiğim birikimlerimi, beni olgulaştıran, …

Emekli oldum kendimi Napolyon gibi hissediyorum (2) | GAZETE VATAN

www.gazetevatan.com › Ekonomi › Haber

21 Kas 2004 – Garanti Bankası’nın büyümesine önemli katkı yapan Akın Öngör… Gerçekleştirdiklerini değil gerçekleştireni … Klasik bir soru olacak ama, lider doğulur mu lider olunur mu? Liderlikvasıflarının bir kısmı doğuştan oluyor ama bu yeterli olmuyor, mutlaka gelişmek lazım. * Liderlik Okulu projesi ne oldu?

Birçok CEO biliyorum, idari müdürden hiç farkları yok – Son Dakika https://www.aksam.com.tr/ekonomi/bircok-ceo-biliyorum-idari-mudurden-hic-farklari-yok/haber-183129

3 Nis 2013 – Türkiye’nin ilk CEO’larından Akın Öngör, Türk CEO’ların performansını değerlendirdi… Türkiye’nin bu alanda alması gereken çok yol olduğunu söyleyen Öngör “Birçok CEO biliyorum ki idari müdürden öte değiller onlara idari müdür denir” diyor.

———

https://books.google.com.tr/books?id=PHdUDwAAQBAJ&pg=PA11&lpg=PA11&dq=ak%C4%B1n+%C3%B6ng%C3%B6r+liderlik&source=bl&ots=o2RZKK3Cnk&sig=LAex-HV1PLwY0-v6M_bmOFKcrXE&hl=tr&sa=X&ved=0ahUKEwiRl9LYj9DaAhUE2CwKHW-1C9EQ6AEIqgEwFw#v=onepage&q=ak%C4%B1n%20%C3%B6ng%C3%B6r%20liderlik&f=false

By Bilge Tonyukuk Enstitüsü zaman: Nisan 23, 2018

leventagaoglu
leventagaogluhttps://www.agaoglulevent.com
Düşünür, Araştırmacı Yazar, Şair. 1983 yılından buyana ihracat profesyoneli olarak çalışan Levent Ağaoğlu, 1997-2001 yılları arasında Hong Kong’da yaşadı; yaklaşan Büyük Asya Yüzyılı’nın ayak seslerini duydu hep. İsmail Gaspıralı’nın “Dil’de, Fikir’de; İş’te Birlik” idealinin peşinde koşarak Türk Evi, Düşünce ve İş Ocağı kitap serileri üzerinde çalışıyor; mütefekkir ve müteşebbis gözlem ve birikimlerini yazıya geçiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz


TWITTER

Son Eklenenler